Informacyjne portale internetowe

Jednym z najbardziej opiniotwórczych mediów stał się w ostatnich latach internet. W tej chwili istnieje kilka głównych portal internetowy, które poruszają najważniejsze w danej chwili tematy polityczne w kraju i na świecie. Możemy tam znaleźć także newsy z dziedziny gospodarki, czy lokalne wiadomości z danego regionu. Internet jest medium, które rozwija się bardzo szybko.

 

Czym dysponują

Poprzez swoje narzędzia oferuje nam naprawdę świetne możliwości śledzenia na bieżąco ważnych wydarzeń – możemy na przykład przez internet transmitować debatę prezydencką, obejrzeć wywiad z politykiem czy socjologiem a jeśli będziemy mieli ochotę na rozrywkę- wysłuchać koncertu lub obejrzeć ciekawy film. Obecnie poza typowymi portal internetowy, wiele dzienników, tygodników czy miesięczników ma w internet swój portal, na którym zamieszcza elektroniczne wersje artykułów danego numeru. Jeśli więc z jakichś powodów mamy kłopot z kupieniem papierowego wydania ulubionej gazety możemy sięgnąć po jej wirtualny numer.

Z najnowszych badań wynika jednak, że informacyjne portal internetowy tracą swoich wiernych czytelników. Dziać się tak może ze względu na to, że od jakiegoś czasu na takich portalach zalewa nas wszechobecna fala reklam i czasem, aby przeczytać krótki tekst musimy się przebić przez wielokrotne zamykanie okienek reklamowych. Dochodzi do tego fakt, że ludzie mają coraz mniejsze zaufanie do takiego rodzaju mediów, posądzając je o manipulację i brak obiektywizmu. Coraz większy wysyp banalnych treści nie mających wiele wspólnego z ważnymi wydarzeniami politycznymi, jedynie dopełnia tego dzieła.

Audycje telewizyjne
Reklama telewizyjna – czego nie wolno reklamodawcom