Korzystanie z telewizji

Telewizja to idealne narzędzie reklamy dla przedsiębiorstw, które muszą pokazać swój produkt, „spojrzeć klientowi prosto w oczy”, bądź też wytworzyć wokół produktu ekscytującą atmosferę. Wiele osób jest zdania, że telewizja to najpotężniejszy środek reklamy, gdyż może ona przekazać widzowi wrażenie, jakby naprawdę posiadał on, używał, bądź doświadczał tego, co jest reklamowane.

Kto to wybiera?

Telewizja nie jest dla przedsiębiorców lękliwych ani o mało zasobnym portfelu. Jest to kompleksowy, często drogi środek reklamowy, który bardziej niż jakiekolwiek inne media wymaga twego czasu, namysłu i pieniędzy.

Tradycyjnie już reklama telewizyjna najlepiej spełnia swe zadanie w przypadku firm, które chcą dotrzeć do szerokiej rzeszy odbiorców. W przyszłości jednak może się to zmienić: wraz z rozwojem telewizji kablowej można będzie dotrzeć do węższej, ściśle określonej grupy konsumentów. Jako jedyna spośród środków masowego przekazu telewizja pozwala reklamującemu się przedstawić główne argumenty sprzedaży stosując jednocześnie obraz, słowo, oraz muzykę. Telewizja ma niezrównane możliwości wywołania w wyobraźni odbiorców niezapomnianych obrazów. Telewizja może pokazać widzowi, jak będzie się czuł posiadając reklamowany produkt lub doświadczając sprzedawanej usługi.

Koszty w TV
Koncepcja reklamy