Koszty w TV

Wyprodukowanie przeciętnego spotu reklamowego przeznaczonego na ogólnopolską antenę telewizyjną kosztuje około kilkanaście tysięcy złotych. Nie wpadaj jednak w panikę. Wykorzystując małe, niezależne studio produkcyjne albo możliwości techniczne miejscowej ekipy telewizyjnej możesz wyprodukować przyzwoite reklamy przeznaczone na rynek lokalny nawet za kilka czy kilkanaście milionów złotych.

Koszty czasu antenowego

Koszty czasu antenowego są zbyt zróżnicowane, by można było tutaj podać dokładne liczby. Za 30-sekundowy spot w małej lokalnej stacji możesz zapłacić zaledwie 400 tysięcy, ale za te same 30 sekund możesz wydać i grubo ponad 150 milionów, jeśli nadajesz reklamę na antenie ogólnopolskiej, w tak zwanym paśmie największej oglądalności (między 19.25 i 20.00).

Jednakże nawet na najdroższych rynkach reklamowych doświadczeni ogłoszeniodawcy mogą wykupić rozsądny, względnie tani i przynoszący efekty czas antenowy, wyszukując takie programy, które są nadawane poza pasmem największej oglądalności, ale cieszą się na danym rynku pewną popularnością. Zastanawiając się nad kosztami miej na uwadze różnicę między programem lokalnym i ogólnopolskim. Jako właściciel małej czy średniej firmy będziesz zamieszczać reklamy lokalne, tzn. będziesz wykupywać czas antenowy na antenie lokalnych stacji telewizyjnych, docierających do mieszkańców twego regionu.

Muzyka
Korzystanie z telewizji