Media zagraniczne jako zagrożenie

Media w Polsce w dużej mierze są własnością zagranicznych koncernów. Nie można ukrywać, że dla wielu osób stanowi to prawdziwy problem. Zwłaszcza dla osób starszych, które są bardziej konserwatywne. Ponadto pamiętają oni dawne czasy, gdy prasa czy telewizja zdominowana była przez propagandę. Najpierw nazistowską, a potem komunistyczną. Dla nich więc szczególnie groźnie brzmi wiadomość, iż nadal polskie media są polskie tylko w teorii.

Jak nas straszy Telewizja Polska

Tworzone są na terytorium polskim, mają polskich dziennikarzy, lecz najważniejsi szefowie znajdują się za granicą, najczęściej właśnie w Niemczech. Nawet jeśli środki przekazu w Polsce byłyby zdominowane przez Niemców, to pojawia się pytanie, czy aby na pewno Niemcy nadal są wrogami i poprzez media próbują przekazywać swego rodzaju propagandę. Wydaje się, że nie, a problem jest sztucznie rozdmuchiwany przez środowiska prawicowe.

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę, iż to nie szefowie najwyższego szczebla w innym kraju są odpowiedzialni za treść przekazywaną polskim odbiorcom. Koncerny zajmują się głównie kwestiami finansowymi, zależy im na dobrym wyniku. Nie mają oni interesu w demokratycznym świecie na szerzenie propagandy, no bo co też mogliby ludziom wtłoczyć do głowy? Podnoszony przez niektórych ludzi problem wykupowania polskiej ziemi przez Niemców nie ma uzasadnienia w faktach. Poza tym to polscy szefowie wydania decydują ostatecznie, jakie treści zostaną zamieszczone. Niemniej jednak, w pewnym stopniu powinni oni powstrzymywać się przed pokazaniem czegoś, co może być źródłem ich problemów. Nie wypada im więc krytykować Niemców, jednakże to chyba nie jest wystarczający argument, by za coś złego uznawać obcy kapitał w polskich mediach. Rodzi się pytanie: I co z tego? NIC

Sposób sprzedaży reklamy telewizyjnej
Przewaga internetu