Nowe narzędzie udostępnione przez Facebooka

Facebook udostępnił nowe narzędzie Instant Articles. Umożliwia ono wydawcom publikowanie w całości tekstów na portalu a przez to zarabianie z emitowanych przy nich reklam.
Instant Articles to bardzo ciekawa propozycją, która pozwoli pozyskać nowych odbiorców. Narzędzie Instant Articles jest przeznaczone do mobilnej aplikacji Facebooka i jak na razie będzie dostępne tylko w iPhone’ach. Zaletą tego jest szybki dostęp użytkowników do konkretnych treści. Facebook podkreśla, że aby opublikować materiał w tradycyjny sposób musimy czekać na jego otworzenie ok 8 sekund. Dzięki Instant Articles czas ten ma się skrócić 10-krotnie.

Konkurencja walczy

Wydawcy i czytelnicy skorzystają z interaktywnego charakteru publikowanych treści. Potrząśnięcie iPhonem spowoduje powiększenie zdjęć w wysokiej rozdzielczości towarzyszącym artykułom. Odtwarzanie materiałów wideo rozpocznie się w momencie, kiedy czytelnik przewinie tekst do miejsca, w którym znajduje się klip.

Dodatkowym atutem aplikacji będzie możliwość umieszczania w artykułach interaktywnych map oraz nagrań audio. Czytelnicy będą mogli również komentować wybrane fragmenty tekstów.
Wydawcy dodatkowo będą mogli umieszczać w artykułach własne reklamy lub sprzedawać przeznaczoną powierzchnię swoim partnerom. Wszystkie przychody trafią oczywiście do wydawnictw. Kolejnym atutem będzie możliwość skorzystania z systemu sprzedaży reklam, który należy do Facebooka.
Nowe rozwiązanie to nowy rodzaj doświadczeń jaki będzie dostępny dla czytelników.

Wiadomości w mediach w kontekście manipulacji danymi
Reklama w mediach