Prasa drukowana w dobie internetu

Ostatnie kilkanaście lat upłynęło pod znakiem ogromnego rozwoju mediów masowych, natomiast ostatnie kilka lat przyniosło gigantyczny wzrost znaczenia internetu w naszym codziennym życiu. Wielu ekspertów jeszcze do niedawna wypowiadało hipotezy na temat ograniczenia znaczenia roli mediów tradycyjnych, takich jak telewizja oraz prasa drukowana. Z perspektywy czasu trzeba przyznać, iż tego typu poglądy znalazły swoje odzwierciedlenie tylko w połowie.

Dzisiejsza rola prasy

Faktem jest, iż prasa drukowana nieco straciła na wartości, wszak informacje, na które do niedawna wyczekiwano z niecierpliwością i sięgano po nie kiedy tylko pojawił się nowy nakład gazety lokalnej lub ogólnopolskiej w kioskach, teraz dostępne są natychmiast. Relacje na żywo w kilku kanałach telewizyjnych, programy informacyjne, wyniki sportowe na żywo w internecie itd., wszystkie te informacje podawane są na bieżąco, co sprawia , że działy newsowe w prasie drukowanej, na drugi dzień prezentują to, co ogólnie już wiadomo.

Prasa drukowana to w obecnym czasie ciekawe felietony, obszerne wywiady, sesje zdjęciowe, wszystko to, co nie dotyczy wiadomości istotnych natychmiast, które stają się mało ważne kolejnego dnia.
Czy wobec powyższego prasa drukowana ma szansę się utrzymać na tynku mediów? Czas pokazuje, że tak, jednak dla tego wycinka medialnego tortu najlepszym kierunkiem obecnie wydaje się być publicystyka oraz zajęcie się informacjami, które nie tracą w szybkim tempie na świeżości. Wiele pism drukowanych posiada także swoje wersie internetowe, co jest aktualnie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Walka o względy widza, czytelnika w mediach
Fora internetowe jako narzędzie dla publikacji wiadomości i reklam