Przewaga internetu

Wpływ na to ma kilka czynników. Przede wszystkim, internet jest dostępny o każdej porze i w cywilizowanych krajach praktycznie w każdym miejscu. Nie trzeba udawać się do kiosku jak po gazetę, a także nie ma konieczności włączania telewizora. Ponadto w telewizji istnieje określony harmonogram programów i nie zawsze można trafić na to, na co ma się ochotę. Są stacje typowo informacyjne, jednakże one mogą z takich czy innych względów nie podobać się danemu widzowi.

Prezentują one także materiał dość wąski, to znaczy nie da się w czasie antenowym przedstawić jakiegoś wydarzenia z perspektywy ludzi mających różne poglądy polityczne. Tworzy to w społeczeństwie stereotypy i podziały, TVN uważany jest za medium lewicowe, natomiast TV Republika za typowo prawicowe. Na tym tle internet wydaje się wyjątkowo kuszący. Można korzystać z niego w domu, na ulicy czy nawet w tramwaju.

Interaktywność

Ponadto użytkownik może wejść na interesującą go stronę o każdej porze, bez żadnych ograniczeń, przynajmniej w krajach demokratycznych. Istnieją strony tworzone przez redaktorów mających określone i znane innym poglądy. Z tego powodu socjaliści mogą wchodzić na strony lewicowe i nie denerwować się, iż wtłaczana jest im do głowy prawicowa propaganda. Tak samo konserwatyści mogą znaleźć w internecie wiadomości, które nie będą wzbudzały w nich złości. Nie muszą oni słuchać promocji małżeństw homoseksualnych jeśli nie chcą, w przypadku telewizji nie mają takiego wyboru. Warto zdać sobie także sprawę z tego, iż w internecie każdy ma możliwość skomentowania danej informacji. W przypadku innych rodzajów mediów skazania jesteśmy wyłącznie na odbiór.

Media zagraniczne jako zagrożenie
Przedsiębiorca reklamuje się