Spoty radiowe

Wyprodukowanie spotu dla radia może być niezłą rozrywką. Reklamodawcy twierdzą często, że w reklamie właśnie to dostarcza im najwięcej satysfakcji. Na dodatek cały proces może być prosty i niedrogi. W reklamie radiowej masz do czynienia z trzema podstawowymi elementami: głosem lektora, muzyką oraz efektami specjalnymi. Spoty radiowe można wyprodukować w studiu rozgłośni, bądź też w niezależnym studiu dźwiękowym.

Dlaczego to wyjątek?

Mimo że w innym miejscu przestrzegaliśmy przed zlecaniem mediom produkcji swoich reklam, radio jest wyjątkiem. Rozgłośnie radiowe z reguły mają odpowiedni sprzęt do wyprodukowania reklamy i często zatrudniają młodych, twórczych ludzi, którzy swoimi świeżymi pomysłami pomogą wyróżnić twoje reklamówki na tle wszystkich pozostałych spotów. Czasami rozgłośnie radiowe mogą nawet za darmo napisać i wyprodukować (ale nie nadać na antenie) całą kampanię reklamową dla twej firmy.

Za niewielką dopłatą dostarczą ci także dodatkowe taśmy z nagraniem spotu, które będziesz mógł nadawać w innych rozgłośniach. Wszystko zaczyna się od dobrego scenariusza, co nie oznacza jednak, że chodzi tu tylko o same słowa – raczej o kombinację słów, muzyki i efektów specjalnych. Wszystkie te elementy są składnikami scenariusza.

Stacje telewizyjne
Spot reklamowy