Telewizja tradycyjna a telewizja internetowa

Telewizji w następnych latach zmieni się. Z roku na rok będzie wypierana przez telewizję internetową. Ekrany telewizorów będą tak małe jak iPady. Przewiduje się, że w przeciągu najbliższych 20 lat korzystanie z tradycyjnej telewizji z rynku. Zastąpi to w całości internet.
Na początek telewizja będzie tracić rynek oraz widzów, będzie zastępowana przez platformy dostępne tylko w sieci. Wszelkie zmiany będą stawiane przede wszystkim na własne oryginalne treści. Nowe technologie i treści będą dostarczane odbiorcom telewizyjnym. Wśród nich między innymi seriale z alternatywnymi zakończeniami, interaktywne produkcje.

Jaka się zapowiada przyszłość

W przyszłości ekran telewizora ma przypominać wyświetlacz iPada, na którym widz będzie mógł wybierać dowolne programy. Ma to dotyczyć wszystkich kanałów. Piloty zamienią się na smartfony i aplikacje. Dużą rolę odegra usługa telewizji na życzenie. Przy obecnej telewizji znalezienie czegoś co nas interesuje wśród wielu kanałów nie należy do rzeczy prostych. Do tego nie zawsze pasują nam godziny emisji danych programów.

Sporo korzyści telewizja internetowa przyniesie również reklamodawcom. Reklamy będą spersonalizowane a to znaczy, że będą bardziej opłacalne niż te emitowane przez tradycyjnych nadawców. Reklama używając odpowiednich kodów śledzi poczynania odbiorców programów telewizyjnych.
Internet nie tylko zmienia telewizję ale sieć staje się coraz bardziej telewizyjna. Wielu widzów szuka konkretnych kanałów tematycznych a telewizja internetowa to ułatwi.

Reklama telewizyjna – czego nie wolno reklamodawcom
Reklamy w polskich mediach