Wiadomości – jak na nas działają?

Zazwyczaj co godzinę w radio, a w określonych porach w stacjach telewizyjnej emitowane są wiadomości. Obecnie na polskim rynku mamy także kilka typowo informacyjnych stacji telewizyjnych, których głównym zadaniem jest emitowanie news, informacja na temat wydarzeń politycznych i gospodarczych, a także innych ważnych zdarzeń z kraju i zza granicy.
Ludzie zasiadają przed telewizorami z zapartym tchem, oglądając relację na żywo z katastrofy samolotu. Internet aż kipi od portali informacyjnych, które jako pierwsze relacjonują najistotniejsze wydarzenia. Takie strony cieszą się w internecie bardzo dużym zainteresowaniem i są w czołówce najchętniej odwiedzanych stron internetowych.

Często już przy porannej kawie czy herbacie sięgamy po najnowszy numer gazety, aby dowiedzieć się co ważnego wydarzyło się w naszym mieście, w naszym kraju, na świecie. Czy zwróciliście jednak uwagę, że większość news zarówno w telewizji, jak i w prasie ma wyjątkowo negatywny charakter – media bombardują nas informacją kto się z kim pokłócił, gdzie miały miejsce wyjątkowo drastyczne wypadki samochodowe i dlaczego stoimy przed kolejnym okrutnym kryzysem.
Przyznam szczerze, że czytanie takich rewelacji przy porannej kawie może skutecznie popsuć dzień.
Przecież na świecie dzieje się bardzo wiele pozytywnych rzeczy. Dlaczego czytamy o nich tak rzadko?
Świat wyglądałby z pewnością dużo lepiej, gdybyśmy mieli więcej okazji obserwowanie i czytania informacji o tym, co dobrego wydarzyło się wśród nas. Ludzie byliby bardziej uśmiechnięci, zadowoleni, bardziej serdeczni dla siebie nawzajem. Tylko pozytywne news – to jest to!

Media społecznościowe czyli przyjemne uzależnienie