Wybór producenta reklamy

Masz do wyboru dwie możliwości zrealizowania swej reklamy telewizyjnej: Możesz zlecić jej produkcję miejscowej stacji telewizyjnej. Możesz zatrudnić do tego niezależną firmę, wyspecjalizowaną w produkcji tego typu reklam. Stacje telewizyjne na ogół będą tańsze, a niektóre mogą nawet wykonać tę pracę za darmo. Jak zwykle jednak przestrzegamy przed taką decyzją.

Stacja telewizyjna prawdopodobnie potraktuje cię jako jeszcze jeden element na taśmie produkcyjnej.

Jest mało prawdopodobne, by poświęcono ci czas na przedyskutowanie rozmaitych możliwości, na pomoc w jak najlepszym rozplanowaniu spotu, na staranne oświetlenie planu zdjęciowego (a oświetlenie ma w reklam in telewizyjnej decydujące znaczenie), na poinstruowanie aktorów, by wypadli jak najlepiej, albo na zrobienie delikatnych poprawek w montażu, które zadecydują o tym, czy otrzymasz zwięzły, płynny spot czy też reklamę niestaranną.

Zalecamy zatrudnienie w tym celu niezależnego producenta reklam telewizyjnych. Ale jednocześnie zalecamy ostrożne poszukiwania, by znaleźć odpowiedniego producenta. Niezależne przedsiębiorstwa wyspecjalizowane w produkcji reklam telewizyjnych (w tym zwłaszcza przedsiębiorstwa działające w oparciu o mały budżet) mają bardzo różne możliwości techniczne.

Wykorzystanie amatorów
Stawki rozgłośni